Робота на стапелі

 

Ремонт на стапелі кузова автомобіля

До числа досить складних робіт по ремонту кузова автомобіля відноситься відновлення його геометрії. При цьому відхилення геометричних параметрів від норми буває як візуально видимим, так і практично непомітним. В такому разі не явні для водія викривлення і вм'ятини можуть привести до Неспіввісність розташуванню вузлів автомобіля, що в кінцевому підсумку викликає швидкий знос всіляких вузлів і комплектуючих.

Виконати відновлення параметрів своїми силами вкрай складно і то, тільки при наявності певного досвіду і спеціального устаткування. Проведення робіт з відновлення геометрії кузова здійснюється за допомогою стапеля, гідравлічного і зварювального устаткування, інструментів для рихтування.

Під стапелем розуміють спеціальну конструкцію, завдяки якій забезпечується надійна фіксація автомобіля під час ремонту, а також збірки. А в процесі відновлення геометрії кузова стапель виконує ще ряд функцій, оскільки оснащений системою, яка контролює геометричні параметри, і дозволяє розтягувати пом'ятий, сильно порушений геометрично кузов одночасно в 3-х площинах.

З урахуванням конструкції стапеля тиск здійснюється механічними, гідравлічними, а також електроприводами. Тиск це дуже різноманітно: від декількох кілограмів до найсильнішого, в кілька тонн, напрямки його може служити внутрішня площа кузова або зовнішня. До числа функцій, які виконуються стапелем, можна віднести не тільки вирівнювання геометрії, але і розтягування пом'ятого капота, ремонт крил і багато іншого.

Сучасні стапелі мають спеціальні скани, забезпечені монітором, на якому в результаті діагностики моментально прораховується відхилення між конкретними точками. На них встановлюють електронні маячки, через які сигнал передається в вимірювальну систему. Далі отримана за результатами діагностики картина і та, яка повинна бути в доглянутому автомобілі, порівнюються оператором і в разі виявлення змін в геометрії, визначається місце, яке потребує докладання зусиль для витягування металу в конкретному напрямку.

Ремонт на стапелі автомобіля - явище дуже поширене, незважаючи на це, заміни йому поки не придумали. Крім того, процес цей займає багато часу, вимагає великої акуратності і наявності пошкоджень конкретного виду. Тому, проводячи ремонт кузова з залученням НЕ кваліфікованого працівника, на повне відновлення кузова можете навіть не сподіватися. Краще зверніться в спеціалізований автосервіс.

 

ФОТО ВИКОНАНОЇ РОБОТИ